Informacja Administratora

O nas / Про нас

O nas

Przedszkole stanowi część Osiedla im. Władysława Jagiełły. Zamknięte jest w trójkącie ulic: Zgierskiej, Łagiewnickiej i Julianowskiej. Pierwszy rocznik przedszkolaków przekroczył nasze progi w 1975 roku.  Dwukondygnacyjny budynek otacza ogród, który zapewnia dzieciom wspaniałe miejsce do zabawy przez cały rok i pozwala im spędzać popołudnia wspólnie z najbliższymi na imprezach przedszkolnych.

Kolorowe sale zabaw są przystosowane do potrzeb każdego dziecka. Nie brakuje w nich interesujących zabawek ani pomocy dydaktycznych. Do dyspozycji przedszkolaków jest  sala do zabaw ruchowych, wyposażona w tradycyjne drabinki, a także w trampolinę i nowoczesne ścianki wspinaczkowe dla dzieci.

Do zajęć dodatkowych przystosowano przytulną salę, w której równie dobrze czują się dzieci, bawiące się w małej grupie na zajęciach językowych, jak i maluchy, które wymagają indywidualnych zajęć ze specjalistami.

Dzieci uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Nasi podopieczni, począwszy jako pierwsi w Łodzi uczyli się trudnej japońskiej sztuki składania papieru- origami, a także byli pionierami gry na flażolecie wśród przedszkolaków.

Przedszkole ma profil teatralny i jest objęte honorowym patronatem przez teatr "Arlekin".

Aby jak najlepiej przygotować dzieci do podjęcia nauki w szkole korzystamy nie tylko z ogólnodostępnych programów edukacyjnych, ale przede wszystkim realizujemy program Edukacja przez ruch w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, stworzony przez nauczycielki przedszkola. Wszelkie wysiłki pracowników przedszkola zmierzają do:

• wspomagania rozwoju i wczesnej edukacji dzieci od trzeciego roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole,
  • zapewniania opieki, wychowania i uczenia się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa, ukierunkowania rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno - kulturalnym i przyrodniczym,
  • udzielania pomocy rodzinie w opiece nad dzieckiem i jego wychowaniu, a także w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka i podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej,
  • współdziałania rodziców i nauczycieli, aby sprzyjać podnoszeniu kultury pedagogicznej i prawidłowemu realizowaniu funkcji wychowawczej przez rodzinę, która dzięki naturalnej więzi uczuciowej, najwcześniej kształtuje postawy dziecka, jego system  wartości i przekonań, ambicje i dążenia oraz daje pierwsza wiedzę o życiu i świecie.

Про нас

Дитячий садок є частиною Osiedle im. Владислав Ягелло. Він закритий у трикутнику вулиць Згерської, Лагєвницької та Юліановської. Перший рік дошкільнят переступив наші пороги у 1975 році. Двоповерхова будівля оточена садом, який забезпечує дітям чудове місце для ігор цілий рік і дозволяє їм проводити півдня зі своїми близькими під час заходів у дитячому садку.

Барвисті ігрові кімнати адаптовані до потреб кожної дитини. Вони повні цікавих іграшок та дидактичних посібників. Дошкільнята мають у своєму розпорядженні рухливу ігрову кімнату, обладнану традиційними драбинками, а також батутом та сучасними скеледромами для дітей.

Для позакласної роботи адаптовано затишне приміщення, в якому комфортно почуваються діти, які грають у невеликій групі на мовних заняттях, а також діти, які потребують індивідуальних занять з фахівцями.

Діти беруть участь у різноманітних позакласних заходах. Наші вихованці, починаючи з перших у Лодзі, вивчали складне японське мистецтво складання паперу – орігамі, а також були піонерами гри на фользі для дошкільнят.

Дитячий садок має театральний профіль і знаходиться під почесним патронатом театру «Арлекін».

Щоб якнайкраще підготувати дітей до школи, ми не тільки використовуємо загальнодоступні освітні програми, але й найбільше впроваджуємо в роботу з дошкільнятами програму «Освіта через рух», розроблену вихователями дитячих садків. Всі зусилля колективу дитячого садка спрямовані на:

підтримка розвитку та раннього навчання дітей від трирічного віку до початку навчання в школі, забезпечення догляду, виховання та навчання в атмосфері прийняття та безпеки, орієнтація розвитку дитини відповідно до її вродженого потенціалу, можливостей розвитку у відносинах із соціо- культурне та природне середовище, надання допомоги родині у догляді та вихованні дитини, а також у розпізнаванні можливостей розвитку дитини та здійсненні раннього фахового втручання, співпраця між батьками та вчителями для сприяння підвищенню педагогічної культури та належному виконанню виховної функції сім’єю, яка завдяки природному емоційному зв’язку формує у дитини перші погляди, систему цінностей і переконань, амбіції та прагнення, дає перші знання про життя та світ.